...
Trwa rekrutacja na OBOZY LETNIE 2024SPRAWDŹ

Jadłospis

MŁODEGO SPORTOWCA

Patrycja Olejarczyk, dietetyk sportowy

Gotowy jadłospis z tygodniową listą zakupów i uwzględnieniem parametrów fizycznych, kalorycznych i celów sportowych dziecka!

Posiłki w każdym z jadłospisów są skomponowane tak, by zachowywały odpowiednią proporcję białka, tłuszczu i węglowodanów oraz dostarczały niezbędne mikroskładniki w naturalnej postaci.

Po co jest potrzebny
plan żywieniowy?

By rozwój fizyczny młodego organizmu był bezproblemowy, musi spożywać określoną normę kalorii i makroskładników odżywczych. Młody sportowiec dodatkowo ma zwiększony wysiłek fizyczny, więc właściwe odżywianie staje się już koniecznością.

Jadłospis jest gotowym planem, który uwzględnia normę kaloryczną, odpowiednią proporcję białka, tłuszczu i węglowodanów, potrzebę w witaminach i minerałach. W sytuacji korzystania z jadłospisu nie ma szansy na niedobór kaloryczny

Plan żywieniowy to też ogromna ulga dla rodzica, który teraz ma wyliczone normy kaloryczne dla każdego posiłku, listę zakupów i pewność, że zapewnia dziecku wszystko, czego potrzebuje.

Co znajdziesz w środku?

Zdjęcia, przepisy i dokładny sposób przygotowania

Lista zakupów na tydzień​

Plan żywieniowy w postaci grafiku odżywiania

Kaloryczność dań​

Przepisy na II śniadania i podwieczorki ​

Produkty, na których jest oparty jadłospis, są dobrane tak, by stanowiły dodatkowe źródło minerałów i witamin. Podczas treningu są one intensywnie wykorzystywane przez młody organizm, dlatego dieta sportowca musi dostarczać je w odpowiedniej ilości.

Nie wiesz jak określić zapotrzebowanie kaloryczne?

WYBIERZ PŁEĆ i skorzystaj z kalkulatora


Czym może skutkować niedożywienie młodego sportowca?

Czym może skutkować niedożywienie młodego sportowca?

Zahamowanie rozwoju fizycznego ​

Gorsze wyniki sportowe i niechęć do zajęć​

Zmęczenie, brak motywacji do nauki​

Słaba odporność i częste przeziębienia

Zaburzenia hormonalne, brak miesiączki u dziewczyn​

Dietetyczka sportowa

PATRYCJA OLEJARCZYK

Absolwentka dietetyki klinicznej oraz wychowania fizycznego ze specjalizacją dietetyka sportowa. Jestem wykładowczynią akademicką na Uniwersytecie SWPS oraz Wyższej Szkole Edukacja w Sporcie.

 

Specjalizuję się w szeroko pojętej edukacji żywieniowej zawodników różnych dyscyplin sportowych, ich rodziców i trenerów. Moim ulubionym obszarem pracy są szkolenia grupowe i warsztaty kulinarne, podczas których młodzi sportowcy w praktyczny sposób poznają tajniki wpływu diety na formę sportową.

 

Moją misją jest przekazywanie konkretnej wiedzy i praktycznych umiejętności, dzięki którym młodzi zawodnicy poprawiają swoje wyniki sportowe, a rodzice rozwiązują problemy żywieniowe dzieci.

ZAMÓW DZIŚ

99,00 ZŁ

OFERTA
OGRANICZONA
CZASOWO!

Zamawiaj dziś i zapewnij dziecku
skuteczniejszy trening i lepsze samopoczucie jutro!

Dieta młodego sportowca bardzo się różni od diety zwykłego dziecka czy dorosłego. Musi uwzględniać normy makro i mikroskładników odżywczych, dodawać energii i wspierać regenerację. Kolejna ważna rzecz —  przepisy są dla DZIECI, a nie dorosłych sportowców. Muszą być ciekawe, kolorowe i smaczne. Połączyłam to wszystko w Jadłospisie dla młodych sportowców! 😉

Pełnowartościowe posiłki, idealne dla młodego sportowca

Plan żywieniowy i lista zakupów na tydzień ​

Uwzględnione wszystkie normy żywieniowe​

NIE ZWLEKAJ I ZAMÓW JADŁOSPIS ZA 99,00 ZŁ

Koszyk zamknij
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.