Zimowe zgrupowanie SAME JUDO z dietetykiem

image00004

Poraz kolejny mieliśmy przyjemność współpracy z klubem Same Judo. Nasza dietetykcza Ola wybrała się na zimowe zgrupowanie w Górkach Wielkich w pierwszym tygodniu ferii.

Podczas wyjadu, każda grupa treningowa odbyła 3 spotkania z dietetykiem.

Na pierwszym spotkaniu omówiliśmy najważniejsze aspekty diety młodego sportowca oraz stworzyliśmy sportowe jadłospisy. Po takiej dawce wiedzy zawodnicy wiedzą ja samodzielnie komponować posiłki, tak aby dodawały energii i popraiwały regeneracje.

Drugie warsztaty poświęcone były posiłkowi przedtrenigowemu. Przygotowaliśmy pełnoziarniste gofry a’la pizza, które idealnie sprawdzą się na 1,5-3h przed treningiem. Gofry podane zostały z samodzielnie przygotowanym sosem pomidorowym i ulubionymi dodatkami tj. ser, szynka, pomidor, papryka, kukurydza, oliwki i rukola.

Podczas trzeciago spotkanie poruszyliśmy temat nawodnienia. Każdy świadomy sprtowiec wie, że odpowiednie nawodnienie może poprawić jego formę nawet o 15%. W trakcie warsztatów przygotowaliśy dwa domowe izotoniki: cytryna-mięta oraz pomarańcza-bazylia. Nie mogło zabraknąć oczywiście koktajli. Przedtreningowy koktajl składał się z soku z pomarańczy, szpianku i jabłka – taki posiłek będzie najlepszy gdy mamy mało czasu do treningu np. 0,5-1h. Do potreningowego koktajlu użyliśmy banana, kakao, mleka i soku z wiśni JOY PRESSERY – który świetnie wspomoże regeneracje organizmu.

Chcesz zaprosić nas na swój obóz? Zapoznaj się z naszą ofertą tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk zamknij