Projekt Akademia Małych Kroków

image00016

Akademia Małych Kroków to nasz wspólny projekt razem firmą SuperDrob SA. Pierwsza edycja została przeprowadzona w terminie marzec – czerwiec 2022 r. Projekt został sfinansowany przez Fundację „Uskrzydlamy” firmy SuperDrob SA, skierowany do uczniów szkół podstawowych w woj. Mazowieckim. Projekt otrzymał wyróżnienie od Polskiego Stowarzyszenia ESG w kategorii S – Innowacja w obszarze społecznym za odpowiedź na problemy uczniów szkół podstawowych , które nasilił czas pandemii Covid – 19. Poprzez prowadzone warsztaty wsparliśmy dzieci na różnych płaszczyznach, wskazując im jak w prosty sposób zmiana nawyków żywieniowych faktycznie wpływa na życie i zdrowie. 

W trakcie zorganizowanego w październiku 2021 roku konkursu “Dobrze nakręceni” dla szkół podstawowych z terenu całego województwa mazowieckiego, wyłoniliśmy z nadesłanych prac trzy zwycięskie klasy. Wygrana obejmowała przeprowadzenie 6 spotkań:

  • pierwsze spotkanie to analiza składu ciała i spotkanie z dietetykiem dziecięcym oraz sportowe zabawy i testy z wykorzystaniem innowacyjnego sprzętu badającego czas reakcji firmy Fitlight Polska. 
  • Kolejne trzy spotkania to warsztaty kulinarne z dietetykami, podczas których dzieciaki samodzielnie przygotowywały zdrowe posiłki i wprowadzały jeden dobry nawyk do swojego życia. Warsztaty składały się z części teoretycznej i praktycznej dotyczące: wody, cukru i mięsa w diecie.
  • Piąte spotkanie odbyło się z psychologiem dziecięcym, podczas których w przystępny i przyjemny sposób dzieci uczyły się m.in. o pozytywnej motywacji. 
  • Ostatnie, szóste spotkanie  to ponowna analiza składu ciała i testy czasu reakcji. U większości dzieci zaszły pozytywne zmiany, np. Zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej,  zwiększenie tkanki mięśniowej, obniżenie poziomu tłuszczu wiscelarnego, poprawa czasu reakcji. W Szkole Podstawowej w Mordach, Pani Dyrektor, po pozytywnym odbiorze projektu, zarządziła raz w tygodniu przygotowanie przez szkolną stołówkę zdrowych koktajli owocowo – warzywnych jako przekąskę dla wszyskich uczniów. 

We wrześniu 2023 r. Startuje kolejna edycja projektu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk zamknij