516 740 678kontakt@sportujemy.pl

Warsztaty kulinarne "Kuchnia młodego sportowca"

Nasze warsztaty mają na celu rozwijanie w zawodnikach pasji do zdrowego jedzenia, uświadamianie ich jak ogromne znaczenie w karierze sportowca ma odpowiednia dieta.

Nasi kursanci nauczą się komponowania zdrowych posiłków i planowania schematu zwanego żywieniem okołotreningowym. Zapoznają się z zasadami dotyczącymi wpływu poszczególnych produktów na rozwój i formę sportowca.

Na zajęciach pojawią się różne potrawy, których smaki na pewno będą zaskakiwać.

Jesteśmy pewni, że nasze warsztaty są najlepszym wyborem, który zaprocentuje już w niedalekiej przyszłości!

Czas trwania: 45 minut – 60 minut

Sugerowana ilość osób: 20

Przykładowe tematy: 1. Izotoniki na medal 2. Energetyczne koktajle czekoladowy    4. Kulki mocy najlepszych sportowców 5. Zielone muffinki 6. Wegeburgery              7. Czekolada z daktyli 8. I wiele więcej!

Warsztaty edukacyjne „Dieta młodego sportowca"

Nasze szkolenia mają na celu poszerzać świadomość żywieniową zawodników. 

Uświadomimy młodych sportowców, że to co trafia na ich talerz każdego dnia, ma ogromny wpływ na ich rozwój i formę sportową teraz i w przyszłości. Nauczymy wyliczać swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Powiemy o tym, co kiedy i ile pić.

Jesteśmy pewni, że nasze szkolenia są najlepszym wyborem, który zaprocentuje już w niedalekiej przyszłości!

Przykładowe tematy: 1. Dlaczego jemy? Jak jedzą gwiazdy sportu na całym świecie? Wyliczanie swojego BMI oraz zapotrzebowania kalorycznego. 2. Nawodnienie, podstawa dobrej formy każdego sportowca – ile, co i kiedy pić? 3. Długie treningi, mecze, turnieje… – co jeść, żeby nie tracić energii i pokonać przeciwnika? 4. Słodycze – jeść, czy nie jeść? Jeśli jeść to jakie? Jak wpływają na rozwój i formę młodego sportowca?

Szkolenia prowadzone są w formie multimedialnych warsztatów, quizów, gier, luźnych rozmów, prac grupowych i indywidualnych.

Nie zanudzamy dzieci sztywnymi wykładami!

Czas trwania: 45 minut – 60 minut

Sugerowana ilość osób: 20

Wykłady dla starszych zawodników, rodziców i trenerów "Rodzina, zdrowie, sport"

Nikt nie jest tak blisko dziecka jak rodzic i nikt nie jest takim autorytetem dla młodego zawodnika jak trener.

Nasze wykłady mają na celu budowanie świadomości żywieniowej rodziców i trenerów. Dzieci aktywne fizycznie mają zwiększone zapotrzebowanie kaloryczne oraz zwiększone zapotrzebowanie na płyny – nie bez znaczenia jest więc, jak będzie skomponowany posiłek na 3 godziny przed zawodami lub zaraz po nich. 

Wierzymy, że uczestnicy naszych wykładów będą  wykorzystywali zdobytą wiedzę przy komponowaniu posiłków dla całej rodziny oraz „zarażali” zdrowym stylem życia swoich znajomych i bliskich i podopiecznych.

Czas trwania: 60 minut

Sugerowana ilość osób: 40

Przykładowe temat: 1. ABC młodego sportowca, czyli nawodnij, dostarcz energii do mięśni, zregeneruj 2. Jak skomponować posiłki okołotreningowe? 3. Jak zadbać o odpowiednie nawodnienie młodego organizmu? 4. Jak wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne aktywnego dziecka? 5. I wiele więcej!

Obozy sportowe

Ofertę stworzyliśmy w oparciu o wieloletnie doświadczenie zdobyte w pracy z dziećmi na obozach, wyprawach i w szkole. Naszą misją jest przekazanie pasji do zdrowego i aktywnego stylu życia. Dla nas  taki styl życia to nie tylko sport, ale także dobre jedzenie! I do tego chcemy Was przekonać!

Współpracujemy z wieloma klubami, agencjami i biurami turystycznymi. Chętnie pojawimy się także na Twoim obozie!

Zakres naszych działań obejmuje:

▪Codzienne warsztaty kulinarne

▪Codzienne szkolenia edukacyjne i warsztaty multimedialne

▪Nauka dokonywania dobrych wyborów podczas zakupów

▪Specjalnie opracowane menu na cały obóz

▪Gry, quizy i zabawy o tematyce zdrowego odżywiania

▪Codzienne zdrowe wyzwania

▪Analiza składu ciała

▪Certyfikat dla każdego uczestnika na koniec obozu

▪Materiały informacyjne dla rodziców

Oferta jest elastyczna i może być dostosowana do Twoich potrzeb.

Urodziny młodego sportowca

Jeśli pragniesz, aby Twoje dziecko spędziło swoje własne urodziny w nietypowy sposób i nie zamierzacie serwować gościom niezdrowych potraw zasypanych cukrem z dodatkiem sztucznych substancji – zaproś ich na urodziny godne sportowców!

Takie przyjęcie to doskonały prezent dla dziecka w postaci pozytywnej dawki emocji, które są cenniejsze ponad wszystko. To podarunek w formie uśmiechu, chwile spędzone razem i zdrowa zabawa w której uczestniczyć mogą zarówno dzieci jaki i rodzice, zabawa, którą nie raz będziecie wspominać.

Zorganizujemy dla Ciebie i Twojego małego Mistrza:

▪ Tort z arbuza/melona/ananasa (w zależności od sezonu)

▪ Wodę z owocami i świeżymi ziołami

▪ Zdrowe przekąski

▪ Warsztaty kulinarne: Wasi goście wezmą udział w niezapomnianych warsztatach, podczas których samodzielnie przygotują zdrowe przekąski.

Przykładowe tematy: 1. Multikolorowe koktajle mocy 2. Gofry SportuJemy 3. Wegeburgery 4. Czekolada z daktyli 5. I wiele więcej!

Na Twoje życzenie zorganizujemy również sportowe animacje!

▪Czas trwania: 2 godziny

▪Sugerowana Ilość osób: 10

 

Konsultacja jadłospisu oraz indywidualna opieka nad zawodnikami

Główną rolą dietetyka dla sportowców jest ocena potrzeb żywieniowych oraz praktyk dietetycznych pod kątem możliwości ich wykorzystania w przypadku osób uprawiających sport.

Analizujemy, ile składników pokarmowych, płynów oraz energii potrzebuje młody sportowiec podczas codziennych treningów. Dbamy o utrzymanie prawidłowej wagi swoich podopiecznych. Układamy szczegółowy plan żywienia, pozwalający zwiększać efekty ćwiczeń. Na co dzień oferujemy także pomoc z zakresu konsultacji jadłospisu oraz wiele więcej!

KONSULTACJA JADŁOSPISU

Konsultacja online: Prowadzenie przez zawodnika i rodziców dziennika żywieniowego przez minimum tydzień. Analiza jadłospisu, wskazówki żywieniowe (co wyeliminować, a co wprowadzić do codziennego menu).

Konsultacja w gabinecie: spotkanie poprzedza prowadzenie przez zawodnika i rodziców dziennika żywieniowego przez minimum tydzień. Na spotkaniu analiza jadłospisu, wskazówki żywieniowe, analiza składu ciała.

INDYWIDUALNA OPIEKA NAD ZAWODNIKIEM

Pierwsza konsultacja GRATIS: obejmuje wywiad żywieniowy, analizę składu ciała, ocenę potrzeb młodego sportowca.

Pakiet jednomiesięczny: rozpisany jadłospis na 7 dni + stała opieka przez jeden miesiąc.

Pakiet trzymiesięczny: rozpisany jadłospis na 14 dni + stała opieka przez trzy miesiące +  20 nowych przepisów (po 10 przepisów na każdy kolejny miesiąc.

Close Menu