Trwa rekrutacja na OBOZY LETNIE 2024SPRAWDŹ
logo_podstawowe

Nie dodawaj miodu do ciepłej herbaty! A więc co na przeziębienie dla młodego sportowca?

domowe-sposoby-na-grype-i-przeziebienie
Sezon przeziębień w pełni! Wystarczy, że zachoruje jeden zawodnik i okazuje się, że na nastepnym treningu nie ma już połowy drużyny.
Z racji wiadomości, które od was dostaje w tej sprawie – krótki wpis o naturalnej profilaktyce i leczeniu przeziębienia. Ostatnio, ja również doświadczyłam infekcji, ale szybko się z tym uporałam.
Jeśli nic nie łapie Twojego dziecka, to super! Jednak musicie być czujni. Wystraczy chwila nieuwagi, a bakterie, których jest ogromna ilość, skutecznie zaatakują! 

Co więc robić, że zapobiegać, a nie leczyć? Podawaj dziecku do picia wodę mineralną z cytryną (całą, przynajmniej jedną, ale im więcej tym lepiej) – proste? Proste. Nawadnianie, to słowo klucz! Dzięki temu zdolności organizmu Twojego małego mistrza na wszystkich frontach będą podniesione.

Kiszonki! Będę to powtarzać do znudzenia. W okresie jesienno-zimowym, najlepiej codziennie. Kiszone warzywa ma sporą dawkę witaminy C. Istnieją dowody na to, że ta właśnie ta witamina, zwalczając stan zapalny w organizmie jest w stanie poradzić sobie ze wszystkim. Kiszonki dbają o naszą mikroflorę jak żadne inne produkty. W chorobie jest ona o tyle ważna, że stres organizmu i stan zapalny mogą ją niszczyć. A bez zdrowych jelit, nigdy organizm nie będzie zdrowy. Nie ważne czy to organizm dziecka, czy dorosłego.

Nie dodawaj miodu do ciepłej herbaty! Z mioch obserwacji wynika, że ludzie robią to bardzo często w chorobie i przy pierwszych infekcjach. To nie pomaga! No bo jak może pomóc rozpuszczony cukier? Cukier karmi bakterie i zwiększa stan zapalny. Jeśli dajesz dziecku miód – podawaj go na zimno i z naprawdę dobrego źródła, np. na kanapkę, albo jako dodatek do czosnku. W gorącym, czy nawet ciepłym napoju kwasy organiczne, niewielkie ilości witamin antyoksydacyjnych, wybrane substancje o działaniu bakteriostatycznym (np. inhibina lub oksydaza, która pomaga w tworzeniu nadtlenku wodoru w miodzie) – zwyczajnie giną.
Związki fenolowe po części się zachowują,ale biorąc pod uwagę inne czynniki mogące obniżyć jakość miodu – prawdopodobieństwo jego skuteczności maleje.

Jako dodatek do herbaty używaj imbiru. Świeży korzeń, parę plasterków – to pomoże! Sprawdzam na sobie i za każdym razem działa.

Podczas choroby szczególnie unikajmy produktów z dużą ilością cukru, bo, jeszcze raz powtórzę, cukier jest świetną pożywką dla bakterii. Zamiast wracać do zdrowia, stan zapalny małego sportowca będzie się utrzymywał.

Czosnek, dużo czosnku! Natka pietruszki, bardzo dużo natki. Cynamon, kurkuma i chilli, jeszcze więcej! W skrócie… wszystkie działają przeciwzapalnie.

Napary z szałwii. Zwłaszcza przy infekcji gardła. Możesz podawać je dziecku do picia lub stosować jako płukanki.

Przepis na przeciwzapalny izotonik:

  • o,5 litra wody mineralnej
  • kilka plasterków imbiru*
  • szczypta kurkumy*
  • szczypta chilli lub pieprzu
  • szczypta cynamonu
  • wyciśnięty sok z połowy cytryny
  • 2 łyżki miodu

*Imibr i kurkumę najlepiej zalać gorącą wodą i zostawić do wystudzenia. Następnie dodać pozostałe składniki.

 

1 komentarz “Nie dodawaj miodu do ciepłej herbaty! A więc co na przeziębienie dla młodego sportowca?

    Każdy post to zawsze garść nowych informacji. I zawsze jest jakiś news! I tym razem znów jakieś odkrycie! Dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Koszyk zamknij